...čím skôr, tým ľahšie...

sobota 8. marca 2014

Angličtina 4m +

pokračujeme...:-)


Kedže detičky v prvých rokoch života prijímajú informácie trochu inak ako my dospelí, rozhodla som sa všetky moje postupy prispôsobiť ich schopnostiam.

Určite ste už počuli výraz, že deti "nasávajú informácie ako špongie". Nie všetci vedia, čo to v skutočnosti znamená.

Malé detičky prijímajú informácie intuitívne, cez emócie a veľkou rýchlosťou, dokážu "čítať" naše myšlienky - myslím, že každá mamička si zažila to, že ak bola v zlej nálade, tak aj dieťatko bolo v zlej nálade.

Ak ste náhodou nevedeli prečo- tak teraz sa to dozviete :-).

Detičky dokážu zachytiť vlny, ktoré vysiela mozog ( Beta, Alpha, Theta a Delta). Mozog sa najlepšie učí keď je v stave Alpha a to je stav, v ktorom sa malé deti nachádzajú prirodzene (netlačia sa im do vedomia problémy ľavého mozgu ( prečo?, načo?, ako?, kedy?) Jednoducho prijímajú informácie bez ďalšieho skúmania a vysvetľovania.
Detailnejšie som o tom písala aj tu.

Och, predstavte si ako by nám bolo dobre, keby sme na všetko nepotrebovali logické vysvetlenie a jednoducho by nám to "pálilo"!!!

I WANT THAT ! hehehe :-)

Ok, takže aby som bola schopná podávať dieťatku informácie v takej rýchlosti ako potrebuje, začala som vyrábať množstvo obrázkových kartičiek.

Zrak detičiek v tomto veku by už mal byť dostatočne zrelý na to, aby dokázali sledovať klasické obrázky. (V prípade, že máte pochybnosti prispôsobujte všetky aktivity vlastnému tempu).

Zhromažďovala som časopisy a vystrihovala všetky možné obrázky, laminovala (odpadávala od únavy, snažila sa urobiť ešte XY kusov kartičiek, kým sa malá zobudí na kojenie) a tešila som sa na náš ďalší "obrázkový" deň.V pravidelnom tempe som dcérke ukazovala obrázky, tempo, ktoré sme si zvolili my nemusí vyhovovať tempu vášho dieťatka, ale ako pomôcku môžete použiť tento program.

V skúšobnej verzii je možnosť nastaviť si rýchlosť obrázkov a tak zistiť rýchlosť ukazovania obrázkov, ktoré vášmu dieťatku budú vyhovovať najviac.

Prečo som vyrábala toľko obrázkov? Lebo som v tom čase bola totálne "anti pc"! (myslím, že stále som - stále verím, že pc a tv by sa mali používať na cielené aktivity a nie len na "vyplnenie času").

Keby som vedela vtedy to, čo viem teraz netrápila by som sa s toľkými vystrihovačkami!!!!
Ale malo to svoje čaro a nebudem Vás odhovárať od strihania do neskorých nočných hodín.

Také sme- my matky - čo by sme neurobili pre svoje dieťa!!!!
To čo som nevedela vtedy a viem teraz Vám prezradím nabudúce...Ak poznáte niekoho, kto by chcel svoje dieťatko učiť cudzí jazyk, pošlite im link na môj blog :-)

Ďakujem.

Have a great time.


PS: v mojom blogu prezentujem svoje názory, postupy a metódy, ktoré máme overené a odporúčam len produkty, v ktoré verím.