...čím skôr, tým ľahšie...

sobota 22. februára 2014

Angličtina v obrázkoch.

Učenie čohokoľvek je najzábavnejšie cez obrázky. Deti milujú obrázky. Už aj tie najmenšie bábätká môžete zoznamovať s prvými slovíčkami prostredníctvom obrázkov.Vieme, že zrak detí sa po narodení ešte vyvíja a preto je vhodné začať s ukazovaním čierno-bielych obrázkov, neskôr obrázkov s pridanými kontrastnými farbami ( červená, žltá...) Inšpirovať sa môžete aj farbami na hračkách od Lamaze.
Prvé stimulačné obrázky si môžete vyrobiť alebo stiahnuť TU.

Je na vašom rozhodnutí, aké obrázky budete ukazovať, ale detičky majú radi tváre -či už postavičiek
(veselý, smutný, prekvapený...) alebo zvierat.

U nás mali tieto obrázky veľký úspech :-)

POZOR: Nemykajte obrázkami dieťatku pred tvárou!

Začnite jedným obrázkom, dajte dieťatku dostatok času na pozorovanie obrázku. Rozprávajte sa o obrázku aj keby ste mali používať iba základné slovíčka BIG DOG, LITTLE DOG, HAPPY GIRL, LITLE GIRL CRYING...

Vďaka týmto obrázkom sa nielen začne vaša úžasná cesta do sveta cudzích jazykov, ale zároveň aj posilníte očká svojho dieťaťa!

Stimulačné obrázky nájdete aj cez iTunes - napríklad TU. Nezabúdajte na pozitíva a negatíva obrazoviek najmä ak máte doma dieťatko mladšie ako 4 mesiace.

Ja osobne som zvolila klasické obrázky a urobila by som to znova - keď vám spadne papier nebolí to tak, ako keby vám spadol iPad !!


Na budúce vám poviem, ako môžete učiť dieťatko, ktoré už má viac ako 4 mesiace.


Zaujímavé články o ranom vzdelávaní tých najdôležitejších človiečikov na svete nájdete na www.bystredeti.sk.


PS: v mojom blogu prezentujem svoje názory, postupy a metódy, ktoré máme overené a odporúčam len produkty, v ktoré verím.